6. 8. 2014
Nejen jídlo, ale také pití se konzumuje očima. Navíc obal prodává, takže o zajímavé kousky na obřím alkoholovém trhu není nouze. Posuďte sami.
Chlastat kořalku po kanystrech? Sen každého ochmelky. Borci pracující v hamburském designovém studiu Korefe z toho však udělali kulturní záležitost. Třešňovou, hruškovou a švestkovou pálenku Super od Anthony’s Mini Garage Winery nalili do umělecky vyvedených palivových přepravek.
Anthonyho garážové vinařství totiž sídlí ve staré traktorové stanici v hessenském městě Oestrich-Winkel. Proto vinař Anthony Hammond servíruje své delikátní příspěvky moderní gastronomii ve stylovém balení. Pálenky v kanystrech nejsou jediným takovým případem. Výrobce vyrukoval také se sérií vín lahvovaných v typických olejničkách.
Jemná chuť, která je výsledkem pěti destilací této vodky možná nebude úplně tím dominantním faktorem, který vás na celém produktu zaujme. Francouzský čtyřicetiprocentní alkohol je lahvován do pestře pomalovaného skla. Lebku, tygra, orla či motivy rostlin v tak trochu pouťovém provedení má na svědomí americký umělec Ed Hardy.
Zamlada vystudoval obor umělecký potisk, aby poté odjel do Japonska přiučit se kumštu tamních mistrů tatérů. Jejich styl pak promítl zpět na domácí scéně ve vlastní tvorbě. Napsal řadu knih o tetování a alternativním umění. Dnes se soustředí především na módu, jeho vzory se uplatňují na značkovém oblečení.
Na první pohled byste si jej mohli splést s obří vodou po holení. Za namodralým sklem se ve skutečnosti skrývá superprémiový gin. Destilují ho v anglickém Langley Green přímo nad starodávným zdrojem vody. V druhé fázi čtyřnásobné destilace výrobce převáží gin do Španělska, kde jej v jednom vinařství infuzuje směsí lokálního ovoce a bylin.
V botanickém koktejlu figurují mandarinky, citrony, pomeranče, mango, mandle, tymián, jalovec, koriandr, skořice, heřmánek, anýz, máta a především – Budhova ruka. Jde o vzácný druh citrusu s podlouhlými plody původem z Indie a Číny. Na Dálném východě ho díky pronikavému aroma používají jako osvěžovač vzduchu.
Další kousek připomínající zvětšeninu z kosmetické výbavy koupelen. Působivá kvádrová láhev patří slovenské vodce Double Cross. Francouzský křišťál je gravírovaný laserem a v dekoracích využívá také slovenskou státní symboliku.
Jeden z mála luxusních „made in Slovakia“ produktů zaměřujících se především na americký trh vyrábí tatranská destilerka ve Starej Ľubovni. Double Cross ale nezaujme jen designem lahve . V roce 2008 získala Double Cross na World Spirits Competition v San Francisku hned dvě zlaté medaile – za obal a za chuť. Zajímavostí je sedminásobná filtrace destilátu při výrobním procesu, přičemž její poslední instanci tvoří filtr z diamantového prachu.
Yuliya Mamontova se v roce 2007 rozhodla, že zkusí vyrobit nejlepší vodku na světě. Předpoklady a znalosti pro to měla – její rodina se produkcí tohoto čirého alkoholu zabývá po generace. Rozhodla se pro řemeslnou výrobu v malých várkách.
Navzdory svému jménu je AnestasiA americkou vodkou. Destilují ji v oregonském městě Bend, láhev má na svědomí newyorský designér Karim Rashid. Sbírku medailí doplňuje fakt, že láhev z velké části tvoří recyklované sklo.
Namíchat dobrý drink už dnes leckdy nestačí. Bary si tak najímají kreativní agentury a umělce, aby jim navrhli co nejnápaditější koktejlová menu.
Dušičky jsou za námi, ale tuhle morbidní láhev tequily najdete v policích vašeho oblíbeného baru každý den. Vydejte se s námi na skok do Latinské Ameriky.
Becherovka nechá podle návrhu Tomáše Hovorky vyrobit desetitisíce kusů designované skleničky.